Kazanan – Secretariat 2010 | HD Filmi Kesintisiz izLeyin
Kazanan – Secretariat 2010

Kazanan – Secretariat 2010

Oct. 08, 2010USA123 Min.25,101
Oyunuz: 0
0 0
Peki buradaki olay nedir?

Açıklama

Beygir yarışı konusunda hiç bir tecrübesi ve bilgisi olmayan Penny Chenery’nin hiakyesini anlatan Secretariat öteki adıyla Şampiyon filmi 2010 senesinde gösterim yapmıştır. Yaşanan ve reel hikayesiyle uyarı çeken Secretariat filminde 1973’lü yıllarda sırt sırta 3 defa Üstünlük yaşamış olan bir bayan ve atının başından geçenleri göreceksiniz. Bir fazla at yarışı sever göre günümüzde bile yarış tarihinin en manâlı atları aralarında ismi geçmektedir. Daha önce kendisin Big Red edinmek üzere bir fazla isim verilmiş olan atın kalbinin öteki yarış atlarına tarafından 2.5 kat daha büyük olduğu ve öteki atlara göre 2 kat daha çok gıda tükettiği bilinmektedir.

Triple Crown isimli yarışta kendisini az daha dünya çapında bir fenomen haline getirmiştir. Secretariat girdiği bu yarışta dünya rekorunu kırmış ve hala daha bu hıza ulaşabilen bir at olmamıştır. Yani aradan geçen 50 senenin sonunda ona en yakın zamanı yapan beygir 2 saniye yaklaşabilmiştir. Kariyerinde jokey Ron Turcotte’nun 18 yarışta beraber yarıştığı Şampiyon lakablı atın dereceleri mükemmel ötesidir. Penny Chenery ise babasının hayatını kaybetmesinden sonradan sahibi olduğu çiftliğe geri dönmüştür. Bir çok dolandırıcının gün yüzüne çıkması ve benzeri fiyattan herşeyi hallediyor olması onu babasının mirasından vazgeçirememiştir. Lucien Laurin isimli emekli bir beygir yarışı eğitmeni ile anlaşıp babasının hayallerine devam etmiştir. Yarış esnasında daima geride kalan Secretariat sonra yaptığı hızlanmalar ile insanların kalbinde taht kuracaktır.

Secretariat filminin oyuncu kadrosunda Diane Lane, John Malkovich ve Dylan Walsh’ı görmekteyiz. Yönetmenliğini Randall Wallace’ın üstlendiği Şampiyon filmini sitemizden türkçe dublaj seyredebilirsiniz. Secretariat 2010 Türkçe Dublaj Full izleyenlere güzel seyir dileriz.

Orijinal İsmi Secretariat
IMDb Puanı 7.2

Yönetmen

Yönetmen

Oyuncular

Paylaşımlar0

Benzer Başlıkları

Yoruma Kapalı
Hilbet Holiganbet Grandbetting betebet Elexbetescort istanbul aksiyon filmleri 2019komedi filmleri 2019youtube mp3 dönüştürücü iosfar cry 5 türkçe yamayetişkin sohbetbizimmekanaşk sözleri