Band of Brothers | HD Filmi Kesintisiz izLeyin
Band of Brothers

Band of Brothers

Oyunuz: 0
0 0

Senarist

Senarist

Oyuncular

Açıklama

Dünya onlara güvendi, onlar da birbirine…

2. Dünya Savaşı’nı anlatan en zaferli TV dizisi olarak gösterilen Kardeşler Ekibi, askerler arasındaki misyon duygusu, arkadaşlık, güveni son derece etkileyici sahnelerle sergileyen bir cesaret hikayesi.

Band of Brothers / Kardeşler Ekibi, tarihçi ve biografçı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı isimli romanından uyarlanan, II. Dünya Savaşı temalı, 10 kısımlık televizyon dizisi serisidir. Ortak imalciliğini, Yüksekokul Mükâfatlı Er Ryan’ı Kurtarmak filminde birlikte çalışan Steven Spielberg ve Tom Hanks üstlenmiştir.

Dizi, II. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunun 506. Alay’ın 101. Hava Eforuna bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları deneyimler temel alınarak kurgulanmıştır. Dizi, öncelikle askerlerin esas eğitim aldığı Georgia’daki Toccoa kampından başlamıştır. Devamında ise Normandiya Çıkarması, Harekât Market Garden ve savaşın sonunda doğru hakikatleşen Bastogne Savaşı ile sona ermiştir.

Dizideki hadiseler Ambrose’nin Easy Bölüğünden yaşamda olanlar ile reelleştirdiği bire bir mülakatlar ile şekillendirilmiştir. Ayrıca savaş sonrası yaşamda kalmayı muvaffak olan askerlerin yazdıkları kitaplardan da faydalanılmıştır.

TMDb Puanı 9.5
Paylaşımlar0

Benzer Başlıkları

Yorum Yaz

İsim *
Görünen Ad Ekle
E-posta *
E-posta adresiniz yayımlanmayacak
Website

Hilbet Holiganbet Grandbetting betebet Elexbetescort istanbul aksiyon filmleri 2019komedi filmleri 2019youtube mp3 dönüştürücü iosfar cry 5 türkçe yamayetişkin sohbetbizimmekanaşk sözleri