Leyla ile Mecnun | HD Filmi Kesintisiz izLeyin
Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun

Oyunuz: 0
0 0

Senarist

Senarist

Oyuncular

Açıklama

Leyla ile Mecnun, Eflatun Film tarafından yapılıp Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 1’de 3 sezon yayınlanan ve final yapamadan yayından kaldırılan saçma komedi cinsindeki Türk televizyon dizisi. Dizi esas olarak efsanevî şahsiyetler Leylâ ile Mecnun’un öyküsü üzerine kurgulanmış ve üzerine saçma komedi, bilim kurgu, gidişat komedisi öğeleri ilave edilmiştir.

Aynı gün, aynı sağlık kurumunda dünyaya gelen iki bebek, yatak rakamının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin “doğar doğmaz birbirlerini buldular” lafı üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, adlarını da efsane aşıklar Leylâ ve Mecnun’dan alırlar.

Aradan 25 sene geçer. Bir sabah ailesi Mecnun’a gidişatı anlatır ve Leyla’yı istemeye giderler. Mecnun başta bu gidişattan rahatsızlık duysa da Leyla’yı görür görmez aşık olur. Onu etkilemek için ne yapacağını öğrenemeyen Mecnun, bir gece düşünde aksakallı dedeyi görür. Aksakallı dedenin düşlerinden çıkıp Mecnun’la birlikte yaşamaya başlamasıyla da işler karışır.[6] Mecnun Leylayı bir trafik kazasında kaybeder. Bu gidişatı kabullenemeyen Mecnun 1 sene kimseyle konuşmaz. Daha sonra Leyla’nın uzuvlarının bağışlandığını bilir. Bunun peşine düşen Mecnun Leyla’nın kalbini alan Şirin ve ciğerini alan Sedef ile tanışır. Bir yanda kültürlü ve akıllı Şirin öteki yanda kuryelik yapan ve kendi gibi olan Sedef vardır. Mecnun ikisi arasında gidip kazanç ancak ikisiyle de mutlu olamaz. Sedef ve Şirin semti terk eder. Leyla’sının peşinde çöllere düşen Mecnun daha sonra babasının daha önceki bir dostu olan Ömer’in kızı Leyla’ya aşık olur.

TMDb Puanı 5.8
Paylaşımlar0

Benzer Başlıkları

Yorum Yaz

İsim *
Görünen Ad Ekle
E-posta *
E-posta adresiniz yayımlanmayacak
Website

Hilbet Holiganbet Grandbetting betebet Elexbetescort istanbul aksiyon filmleri 2019komedi filmleri 2019youtube mp3 dönüştürücü iosfar cry 5 türkçe yamayetişkin sohbetbizimmekanaşk sözleri