Zor Ölüm 1 1988 | HD Filmi Kesintisiz izLeyin

Zor Ölüm 1 1988

adminNisan 18, 2020
En iyi aksiyon film serileri arasında ismini görmeye devam ettiğimiz Zor Ölüm film serisinin ilk filmi Zor Ölüm 1 1988 yapımı bir John McTiernan filmidir.

Bruce Willis ’in başrolde oynadığı bu aksiyon filminin orijinal ismini Die Hard. 1988 yapımı olsa da Zor Ölüm 1 filmi ülkemizde ilk olarak 1990 yılında gösterime girdi. İki saati geçen film süresiyle aksiyon severlere dolu dolu sahneler sunan Zor Ölüm 1 filminde Bruce Willis ’in yanı sıra Alan Rickman ile Bonnie Bedelia isimlerini görüyoruz. Orijinalinde Roderick Thorp isimli yazarın romanından uyarlanan bu aksiyon serisinde Bruce Willis John McClane karakterine hayat verirken, Bonnie Bedelia ’yı Holly Gennaro McClane ismiyle John ’un eşi rolünde ve Alan Rickman ’ı da Hans Gruber rolünde izliyoruz.

Die Hard 1 filminin konusuna göre John McClane New York polis departmanında yer alan polis memurlarından birisidir. John, eşi Holly ’nin Nakatomi Şirketi için çalıştığı yer olan Los Angeles ’a giderek Holly ’yi ziyaret etmek ister ve Noel tatilinde Los Angeles ’a gider. Çift Nakatomi ’nin merkez ofisinde düzenlenen bir Noel partisine katılır. Bu parti esnasında Rickman ’ın canlandırdığı Hans Gruber karakterinin liderlik ettiği bir grup soyguncu binanın kontrolünü ele geçirerek herkesi rehin olarak alır. John, bu esnada rehin alınmayan tek kişidir. Ne kaçabilen ne de meslektaşlarıyla bilgi alışverişi yapabilen John işlere tek başına müdahale etmesi gerektiğinin farkında olarak işe koyulur.

Aksiyon severlerin başarılı bulduğu aksiyon serisinin ilk filmi Zor Ölüm 1 izleyecek herkese güzel bir film seyri diler, serinin devamına da bekleriz.

Categories
Paylaşımlar0

Yorum Yaz

İsim *
Görünen Ad Ekle
E-posta *
E-posta adresiniz yayımlanmayacak
Website

Hilbet Holiganbet Grandbetting betebet Elexbetescort istanbul aksiyon filmleri 2019komedi filmleri 2019youtube mp3 dönüştürücü iosfar cry 5 türkçe yamayetişkin sohbetbizimmekanaşk sözleri